BODRUM – KOS FERİBOT SEFERLERİ

Şirketimiz tüm seferlerini, uluslararası yolcu taşımacılığı güvenliği standartlarına uygun, klas sertifikalı hızlı katamaranlar ile gerçekleştirmektedir.

Kos Nerede?

Kos nerede ve Kos Adasına nasıl gidilir gibi soruların yanıtları merak ediliyor. İstanköy ismi ile de bilinen Kos Adası, Bodrum Yarımadası’nın hemen karşısında yer alan bir Ege adası. Kos, Yunanistan’ın 12 Adalar Vilayeti’ne bağlı olduğu için vize uygulamasına tabi oluyor.
Kos Adası’nda turizm son derece gelişmiş. Antik kalıntılara ve büyüleyici kumsallara ev sahipliği yapan Kos, ayrıca Hipokrat ile ilişkilendirilen Hipokrat Ağacı’nı da sınırları içinde bulunduruyor. Kos’ta yaşayan halkın büyük bir kısmını Türkler ve Yunanistan vatandaşları oluşturuyor.
Kos, Oniki Ada grubuna bağlı olmakla beraber Ege Denizi’nde Karya sahiline çok yakın. Bu popüler ada diğer yandan Nymphsea ve Meropis ismi ile de tanınıyor. Kos, Antik Çağ döneminde deprem ve çökme sonucunda ayrılmış bulunan bir dağ zincirinin parçası. Bu dağlar ise Kappari ve Kalymnos’u içine alıyor. Kos Adası’nın sahilleri aslında Karpat Denizi’nin sularıyla yıkanıyor. Adanın sahili ise tam olarak 112 km uzunluğunda.
Bir kültür ve turizm merkezi olan Kos, çok sayıda hotel, gece kulübü ve restorana sahip. Marmari, Pyli, Mastihar, Antimachia, Tigaki, Kefalos ve Kardemena isimli şirin köyleri bulunan Kos, keşfedilecek birçok önemli noktasıyla tatilcileri memnun ediyor.

Bodrum Kos Seferleri

Kos Adasına nereden gidilir diyorsanız; yanıtımız Bodrum Kos seferleri oluyor. Kos, Muğla’nın Bodrum ilçesine son derece yakın konumlanan bir Yunan adası. Antik dönemin kalıntılarını ve doğal güzellikleri bünyesinde barındıran adaya, feribot seferleri aracılığı ile kolayca erişim sağlanıyor.
Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A.Ş. olarak; Bodrum Kos feribot seferi sunuyor ve adaya pratik şekilde ulaşmanızı mümkün kılıyoruz. Resmi tatil dönemlerinde, bahar ve yaz aylarında popüler bir lokasyon olan Kos, her sene çok sayıda Türk vatandaşını ağırlıyor. Bodrum Kos feribot bileti satın alarak, ardından kapıda vize uygulaması vasıtasıyla Kos Adası’na giriş yapabiliyorsunuz.
Tatil planınıza ve bütçenize uygun bir şekilde ulaşım seçenekleri sunan Yeşil Marmaris Turizm ve Yat İşletmeciliği A.Ş. Kos tatilinizin unutulmaz bir deneyime dönüşmesine olanak tanıyor. Kos feribot bileti edinerek, Bodrum’dan Kos’a yapacağınız kısa bir yolculuk ile adaya varıyorsunuz. Kapıda vize uygulamasından yararlanıyor ve zaman kaybetmeden muhteşem Yunan adası Kos’un keyfini çıkarmaya başlıyorsunuz. Hemen sayfamızdan Bodrum Kos feribot bileti temin edebilir, tatilinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Kapıda Vize Uygulaması ile Kos Tatili

Kos’a seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahipleri, kapıda vize uygulamasından faydalanabiliyor. Vize süresi boyunca Yunanistan’daki bütün adalara seyahat edebiliyorsunuz. Kapı vizesi kısa süreli olduğu için en çok 7 gün için vize alabiliyorsunuz.
Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı kişiler, Kos tatili için kapıda vize uygulamasını tercih edebiliyorlar. Kos Adası kapıda vize için bazı evrakları hazırlamanız ve adaya ulaştığınızda yetkililere bu evrakları teslim etmeniz gerekiyor. Yunan adaları kapıda vize uygulamasında sizden istenen belgeler arasında Bodrum Kos feribot bileti, vize başvuru formu, maddi gelir beyanı, otel rezervasyon bilgileri, seyahat sigortası, nüfus cüzdanı fotokopisi ve biyometrik fotoğraf yer alıyor.
Kos kapıda vize işlemlerinin problemsiz bir şekilde tamamlanması adına evraklarınızın eksiksiz olması oldukça önemli. Kapıda vizenizi aldıktan sonra Kos’a giriş yapıyorsunuz. Sonrasında Kos tatilinizin keyfini sürebilirsiniz.
Yeşil Marmaris olarak tüm süreç boyunca yanınızda oluyor, bütçe dostu fiyatlarla Yunan adalarına ulaşmanızı sağlıyoruz! Yunan adaları feribot bileti için tüm seferlerimize göz atabilirsiniz.